Rumunia wicemistrzem świata na Mistrzostwach Świata w Akrobacji w klasie zaawansowanej!

0 701

W dniach 28 października – 4 listopada odbyły się WAAC2023 – Mistrzostwa Świata w Akrobacji Akrobacyjnej w klasie Advanced, w Las Vegas, Nevada, Stany Zjednoczone.

Rumuńska drużyna akrobatyczna zajęła 2. miejsce i przywiozła do domu srebrny medal. W tym samym czasie Dan Ștefănescu zajął trzecie miejsce w klasie indywidualnej i przywiózł do domu brązowy medal.

Również dyrektor Aeroklubu Rumuńskiego George Rotaru zdobył w tych mistrzostwach siódmy medal Team Managera.

• Ioan Ursu – 30. miejsce

Mistrzostwa były trudne i pełne wyzwań zarówno dla pilotów, jak i ekipy technicznej Aeroklubu. Rumunia wzięła udział w badaniu z 2 modelami samolotów Extra 330Sc, które zostały zdemontowane w Rumunii, wysłane statkiem do Stanów Zjednoczonych i zmontowane w miejscu przeznaczenia.

"Mistrzostwa Świata w Akrobacji w klasie Advanced były dla rumuńskiej drużyny dużym wyzwaniem, ponieważ musieliśmy rozebrać dwa samoloty, złożyć je w USA, przetestować, przeszkolić. Rywalizacja była bardzo intensywna, ponieważ każdy ruch naszych samolotów, który obraca się o 420 stopni na sekundę, oznacza plusy lub minus punkty, a 8 międzynarodowych sędziów pilnuje zawodników w ramach programu ewolucji. Wyniki staną się częścią historii naszego lotnictwa i będą inspiracją na przyszłość, Dan Stefanescu zajmuje 3. miejsce na świecie, rumuńska drużyna jest wicemistrzem świata.

Cały zespół, czyli wszyscy koledzy z Aeroklub Rumuński si Rumuńska Federacja Lotnicza który pracował nad tym projektem, dziękuje wszystkim, którzy nas wspierają i cieszą się z naszych osiągnięć, ponieważ poprzez to, co robimy, promujemy tradycję rumuńskich skrzydeł.

Wygląda na to, że rozpoczęty w 2009 roku projekt przywracania akrobatyki wyczynowej do życia przyniósł rezultaty i właśnie zdobyliśmy 7. medal menadżera zespołu, czyli 7 razy wprowadziliśmy naszą drużynę na międzynarodowe podium„- George Rotaru- Dyrektor Generalny Aeroklubu Rumunia.