Kraje i regiony, które uciekły z COVID-19. Zobacz, gdzie jest 0 (zero) aktywnych spraw.

0 3.030

Nowa pandemia koronawirusa wybuchła w marcu, dwa miesiące po ogłoszeniu pandemii w Chinach. W szybkim tempie nowy wirus rozprzestrzenił się na całym świecie, nawet na najbardziej odizolowane i odległe wyspy.

Jak dotąd zostały zgłoszone 7,161,044 przypadków. Tych 3,499,246 ludzi zostało uzdrowionych i 407,915 przegrali bitwę z COVID-19. Jest więcej 3,253,883 aktywnych spraw, z czego 53,789 są krytyczne, reszta 3,200,094 będąc lekkimi i średnimi przypadkami.

Większość krajów podjęła drastyczne środki, aby spowolnić rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. Zamknęli granice, zawiesili miliony lotów, zablokowali miliardy ludzi w swoich domach. Wszystko to grozi pogrążeniem planety w ostrym kryzysie gospodarczym, społecznym, a nawet zdrowotnym. Coraz więcej głosów mówi, że liczba osób pozbawionych opieki zdrowotnej jest znacznie wyższa niż liczba osób dotkniętych COVID-19. Ale nie wdawajmy się w spiski.

W wyniku tych drastycznych środków 24 kraje i regiony poinformowały, że pozbyły się COVID-19. Obecnie mają 0 (zero) aktywnych spraw.

Kraje i regiony, które uciekły z COVID-19

#KrajSuma
Sprawy
Nowe przypadkiSuma
Zgony
UmarliśmySuma
Odzyskany
Aktywne przypadkiPrzypadki krytyczneSprawy/
1 mln pop
Śmierć /
1 mln pop
Suma
Test
Testy /
1 mln pop
Populacja
1nowa Zelandia1,504221,48203014294,84858,9455,002,100
2Wyspa Man3362431203,9532825,28262,13885,005
3Czarnogóra324931505161413,18620,995628,061
4Wyspy Owcze18718703,82810,298210,80048,852
5Trynidad i Tobago117810908463,4092,4361,399,209
6Aruba1013980946282,17920,414106,738
7Polinezja Francuska606002144,26215,178280,806
8Makao4545069648,742
9Erytrea39390113,543,127
10Wschodni Timor24240181,5681,1911,316,689
11Fidżi18180202,4312,713896,032
12Saint Kitts i Nevis151502824087,67353,175
13Falklandy (Falklandy)131303,744535154,0903,472
14Grenlandia131302292,37141,76956,764
15Wyspy Turks i Caicos121110310261924,96438,682
16Watykan1212014,981801
17Montserrat1111002,2042006112,2204,992
18Seszele1111011298,309
19Brytyjskie Wyspy Dziewicze8170265331675,52730,218
20Papua Nowa Gwinea8800.94,6465208,935,183
21Karaiby Holandia77026742416,17926,207
22Św. Barth66060815215,3929,875
23Anguilla330200412,73414,994
24Saint-Pierre Miquelon1101735,796
INFO: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Wśród krajów z zerową liczbą aktywnych przypadków znajdujemy Nową Zelandię, Czarnogórę, Seszele, Fidżi. To prawda, że ​​wyżej wymienione kraje i regiony nie mają dużej populacji, ale niektóre z nich znajdują się w czołówce turystycznych destynacji. Jednak podjęte środki doprowadziły do ​​fazy, w której byli w stanie zgłosić zero aktywnych przypadków z nowym koronawirusem.

Rumunia, kraj z populacją 19,244,947 XNUMX XNUMX osób, ma łącznie 20,604 dotychczas zgłoszonych przypadków. Spośród tych przypadków 14,826 ludzi zostało uzdrowionych i 1,339 ludzie przegrali bitwę z nowym koronawirusem. W Rumunii nadal aktywnych jest około 4400 przypadków, z których 146 jest poważnych i znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

A nasi władcy sygnalizują, że stan gotowości zostanie przedłużony. To się okaże i na jakich warunkach!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.