TOP 10 lotnisk w Europie po zarejestrowaniu pasażerskiego ruchu lotniczego w 2019 r.

1 10.410

Lotnictwo komercyjne rośnie z roku na rok. Coraz więcej podróżnych wybiera samolot do podróży z jednego miasta do drugiego, z jednego kraju do drugiego lub między kontynentami. Samolot to najbezpieczniejszy środek transportu i najszybszy, ale też wygodny. W zależności od konfliktów geopolitycznych lub rozwoju gospodarczego ruch lotniczy podlega wahaniom.

Na poziomie europejskim pasażerski ruch lotniczy wzrósł w 2019 r. Większość głównych portów lotniczych w Europie obsługiwała więcej pasażerów niż w 2018 r., ale wzrosty są niewielkie. Procentowo wzrosty w TOP 10 wynosiły od 0.9% do 9.0%.

TOP 10 lotnisk w Europie

W rankingu mamy wyjątek i mówimy tu o lotnisku w Stambule. Przypominamy, że nowe lotnisko w Stambule zostało otwarte 29 października 2018 r., zastępując stare lotnisko Ataturk. A 2019 był pierwszym pełnym rokiem od Lotnisko w Stambule. Przepłynęło nim 52,578,008 55126.1 2018 pasażerów, co stanowi wzrost o XNUMX% w porównaniu z XNUMX r.

Dzisiejszy artykuł przedstawia 10 najlepszych lotnisk w Europie pod względem liczby pasażerów zarejestrowanych w 2019 roku. Top 3 pozostaje bez zmian: Londyn - Heathrow (80 884 310 pasażerów); Paryż – Charles de Gaulle (76 150 007 pasażerów); Amsterdam - Schiphol (71 707 144 pasażerów).

Ranga
â € <
LOTNISKOPax 2018Pax 2019Ewolucja (%)
2019/2018
Ewolucja Val. Absolutna (osoba)
0RAZEM PAX535.649.351607.208.35813,3%71.559.007
1Londyn - Heathrow80,100,311 80,884,3101%783,999
2Paryż - Charles de Gaulle72,229,72376,150,0075,40%3,920,284
3Amsterdam - Schiphol71,053,15771,707,1440,9%653,987
4Frankfurt nad Menem69,510,26970,556,0721,5%1,045,803
5Madryt - Barajas57,891,34061,734,0376,6%3,842,697
6Barcelona – El Prat50,172,45752,686,3145%2,513,857
7Lotnisko w Stambule 95,20552,578,00855126.1%52,482,803
8Moskwa - Szeremietiewo45,348,15049,438,5459%4,090,395
9Lotnisko w Monachium46,253,62047,941,3483,6%1,687,728
10Londyn — Gatwick 46,081,327 46,574,786 1,1% 493,459

Według naszego rankingu Międzynarodowy port lotniczy Henri Coanda - Bukareszt jest na 43 pozycji, z 14 pasażerami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.